Mengü Ertel

"Tiyatrografi"

18 Mart-26 Nisan 2014

Mengü Ertel'in 83. yaş gününü kutlamak üzere Didem Çapa küratörlüğünde hazırlanan "Tiyatrografi" sergisinde Murat Ertel'in gözüyle Mengü Ertel'in yaşamı ve yapıtları Maçka Sanat Galerisinde izleyiciyle buluşuyor.

Mengü Ertel'in sanata yaklaşımını, diğer sanatçılarla ve farklı sanat dallarıyla kurduğu ilişkileri, emeğini ve yeteneğini daha iyi anlamamızı sağlayacak bu serginin, yine Mengü Ertel'in emek verdiği bir sanat mekanı olan Maçka Sanat Galerisinde gerçekleşebiliyor olması hepimiz için bir mutluluk kaynağı.

Murat Ertel'in çoğu zaman bire bir tecrübeleri ve ona miras kalan hikayeleri sayesinde bizleri Mengü Ertel'in yaşamına ve yapıtlarına bir adım daha yaklaştıran bu serginin, özellikle günümüz koşullarında var olmaya çalışan gençlere/genç sanatçılara ilaç gibi iyi geleceğine hiç kuşku yok.

Herkesin bugünden ve kendisinden bir parça bulabileceği "Tiyatrografi", 18 Mart-26 Nisan tarihleri arasında izleyicilerin ziyaretine açık olacaktır.

"Bu sergi babamın sanatını anlatmaya yetmez ama Didem Çapa ile benim ve Mengü'nün taa çocukluklarımızdan bu yana kurup sürdürdüğümüz bağın içten gelen, samimi, sevgili bir sunumudur." Murat Ertel